Jazykový pobyt v Toulouse nabízí intenzivní výuku francouzského jazyka. Je určen začátečníkům, lehce pokročilým a pokročilým (B2) studentům. Cílem je prohloubení studentových znalostí jak po jazykové tak i kulturní stránce. V dopoledních hodinách se budeme zabývat gramatikou, fonetikou, slovní zásobou. V odpoledních hodinách vyrazíme  do víru velkoměsta a nabyté znalosti budeme testovat a dále prohlubovat pomocí jazykových her a dalších kulturních akcí. Vodítkem nám bude „carnet de ville“, ale o tom až na místě!

Termín, místo konání a cena:

od 20. do 31. srpna 2017
Toulouse
15 000Kč

Pouze 10 míst!

Výuka:

DOPOLEDNE
Výuka, která se bude konat v prostorách divadla Lacalune. Veškerý výukový materiál je zajištěn, budete potřebovat jen psací potřeby a sešit na poznámky. Hodiny budou probíhat od 9:30 do 12:30 hod. s přestávkou uprostřed.
ODPOLEDNE
Po obědě se znovu vrhneme do práce, ale tentokrát venku. Připravili jsme tématická odpoledne jako život ve městě, historie, příroda (botanická zahrada), cestování – cizí země, atd. Pokud nám počasí nebude přát, uchýlíme se do galerií, muzeí či zpět do učebny. Odpolední program bude trvat cca. 2 – 2 a půl hodiny.
VEČER
Večery jsou volné, nicméně připravili jsme doprovodný kulturní program, kterého se studenti mohou a nemusí zúčastnit. Toulouse během léta nabízí mnoho koncertů, výstav, mezinárodních večírků pro studenty, atd. Společně s asociací Toulangues připravujeme večer zaměřený na Českou republiku. Srdečně zveme studenty, aby se k nám připojili.

PEDAGOGICKÝ TÝM
Za výuku je zodpovědná Barbora Ruláková pro českou stranu a lektorka z francouzské strany je Emanuelle Stambach.

PODROBNÝ ROZVRH
rozvrh2

20.8. příjezd účastníků dle jejich možností, prosíme o sdělení informací kde (letiště, nádraží) a v kolik hodiny studenti dorazí, abychom je mohli vyzvednout a doprovodit na ubytování.
Program začíná 21.8. dopoledne uspořádáme setkání všech studentů a po pique-nique se ponoříme do návštěvy Toulouse. Výuka začne 22.8. v 9:30..
Na neděli 27.8. je naplánováno volno. Pro zájemce nabízíme prohlídku Carcassonne, středověkého města hodinu cesty vlakem od Toulouse. Bude nutné zakoupit jízdenky na vlak, budeme kupovat hromadnou jízdenku podle počtu zájemců.
Konec výuky spadá na 30.8. Rezrvovali jsme ještě jednu noc z 30. na 31.8. a to z praktických důvodů – poslední večerní rozloučení s Toulouse a klidný návrat domů 31.8.

Praktické informace:

STRAVA
fnque - kostkasnídaně
fnque - kostkaspolečné obědy mezi 12 a 14 hodinou
fnque - kostkaobčerstvení během výuky
UBYTOVÁNÍ
fnque - kostkana kolejích
fnque - kostkaspolubydlení
fnque - kostkav rodinách
CENA
– 15 000Kč – zahrnuje polopenzi, ubytování, 45 hodin výuky, studijní materiály.
Uzavírka přihlášek je konec června. Prosíme o zaslání přihlášky a uhrazení zálohy v hodnotě 6 000Kč do 30.6. V případě storna přihlášek ze strany Frnque, bude Vám Vaše záloha vrácena v plné výši. V případě storna ze strany studenta do 15. srpna, vracíme 2 000Kč ze zálohy, po 15. srpnu nelze žádat o vrácení zálohy. V případě, kdy za sebe student najde náhradu, vracíme zálohu v plné výši.

POZOR
V ceně není zahrnuta cesta tam a zpět a cestovní pojištění.
Přikládáme několik tipů na letenky a autobusová spojení do Toulouse. Většina letů je s přestupem, ale přes léto najdete i přímé lety Praha Toulouse.
LETENKY:
Pelikán

Letuška

Superletuška

Brusselsairlines – bývají dražší než ostatní, ale občas mívají akční ceny

Lufthansa

Volotea – má přímé lety Praha Toulouse i přes rok

AUTOBUSY:

Eurolines

Regiojet – jezdí až do Lyonu, odtamtud se dá přesednout na vlak SNCF (stránky jsou i v angličtině). Další přestupní místo může být Paříž, ale vlaky z Paříže do Toulouse bývají dražší než z Lyonu. Vlak můžete nahradit spolujízdou, velmi dobře po Fr funguje Blablacar viz níže.

SPOLUJÍZDA:

spolujízda cz

blablacar

Pokud budete potřebovat pomoc, neváhejte se na nás obrátit, kontakt zde!